Kdy je lepší mlčet a kdy promluvit?

22. května 2017 v 10:04 | M. |  Myšlenky
Někdy řekneme slova, kterých později litujeme a mnohdy zase litujeme, že jsme je neřekli.
Je to ten moment, kdy sedíte naproti někomu a máte slova na jazyku, představujete si jak vychází z vašich úst a zároveň i reakci na to, té druhé osoby ale když na to dojde, nevypustíte ani hlásku. Je to proto, že se bojíme aby to nebolelo druhou osobu, nebo nás?
Může se stát, že se na nás bude hněvat, nebo bude díky nám smutnit, protože jsme třeba zvolili špatná slova a mohlo to být myšleno úplně jinak, než vyznělo. Ale nejde vždy odpovědět dokonale, ať už to myslíme sebelíp, ne každý snese kritiku byť je myšlena v dobrém. A stejně tak nemusí unést fakt, že partner/ka dané osobě zahýbá. Někdy můžeme dumat klidně i roky nad správnými slovy ale pokud ten druhý/ta druhá nebude chtít pochopit to, co se jí snažíme říct, je nám to k ničemu.
Vadí nám že bude naštvaný, případně smutný dotyčný, kterému to chceme sdělit, nebo se bojíme ,že se to otočí proti nám?
Nikdo přeci nechce být za toho, kdo známému vytknul účes, auto, přítelkyni, nebo cokoli jiného. A už vůbec nechceme být tím, kdo známému naprášil, že jeho druhá polovička není až tak věrná jak si myslí.
Není snadné někomu sdělit něco, co není zrovna šťastná událost ale zkuste se sami vcítit do té situace a podle toho jednat, každý jsme samozřejmě jiný, snášíme jinak kritiku a určité věci si na rozdíl od ostatních držíme dál od těla aby nám nemohli ublížit. Ale jedno jde. A to se předem zamyslet. Jak by bylo nám v dané situaci? Chtěli by jste vědět že vás partner/ka podvedl/a nebo máte raději milosrdnou lež?
Nehledě na nevěru, kdo z vás řekne své přítelkyni že přibrala a už vás tolik nepřitahuje? Zní to jako klišé ale děje se to.
Pokud je tento případ o vás, máte na výběr ze dvou možností. Buď se budete snažit to co nejlépe zaobalit aby se neurazila (což je stejně marná snaha pokud jí to její alibismus nenechá připustit) a nebo se tím užírat sám.
Pokud zvolíme 1 variantu může se to otočit proti nám stylem: "No ale ty taky" případně "jestli se ti to nelíbí, můžeš jít jinam" ale co když to nebude tenhle případ? Co když to bude ten, kdy se partnerka zamyslí sama nad sebou a začne něco dělat? Třeba začne zdravěji jíst, cvičit a časem to bude viditelné i pro okolí ( vás).
Pokud však zvolíme 2 možnost, nikdy se nic nezmění. Ona bude tloustnout dál a vy se budete každý večer přemlouvat aby jste se s znechuceným výrazem neotočili zády k partnerce a nešli spát. Samozřejmě časem vám to bude vrtat hlavou, nejdříve jen pokud jí budete na blízku, později celý den i noc. Ale proč trápit sami sebe?
Ať už jde o oznámení, že někdo někoho podvádí, nebo že se nám na někom něco nelíbí, zkusme si říct všechny důvody proč to někomu říct a stejně tak důvody proč ne.
Ačkoli to tak nemusí na první pohled vypadat, slova dokážou zranit i člověka co vyppadá jako z
kamene.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama