Kdy se vyplatí riskovat?

24. května 2017 v 14:39 | M. |  Myšlenky
Jsou situace, kdy tak úplně nevíme, zda se máme chopit nějaké šance a dát tak v sázku něco, na čem nám záleží ale mnohdy se nám to může vyplatit.

Ať už se jedná o vztah, zaměstnání nebo cokoli jiného, nikdy nevíme jak to předem dopadne. V hlavě se nám nejspíše odehraje tisíc různých scénářů ale nikdo nedokáže odhadnout jak to vlastně dopadne. Můžeme mít i tušení, že to pro nás skončí špatně.
Ale jak moc špatně je opravdu špatně? Je špatně, pokud vám nevyjde pohovor a vy se budete dál sunout od jednoho výběrového řízení k druhému? A nebo když se v dosavadním zaměstnání dozví, že chodíme na výběrová řízení a udělají nám tu dosavadní prác o tolik nepříjemnější.nNebo co když s námi dokonce ukončí pracovní poměr? Jednou mi někdo řekl, "vždy může být hůř" ale kde je ta hranice? Kdy je lepší to risknout? Co když ten jeden pohovor bude osudný a přijmou nás na místo tam, kam jsme opravdu chtěli? Není lepší riskovat?

Nebo jiný příklad.
Co když jste s partnerem po XY letech už jen ze zvyku a nemáte nic společného? A co když v tu samou chvíli co o vašem dosavadním vztahu, který vám zrovna nevyhovuje. poznáte někoho, s kým je vám opravdu dobře?
Budeme riskovat ztrátu dosavadního pohodlí pro možný zisk něčeho nového, možná i lepšího? Nebo dostaneme strach a raději zůstanete v tam kde jsme již zvyklí být?

To vše je samozřejmě individuální a každého soukromá věc.
Ale jak vlastně poznáme kdy se nám vyplatí zariskovat? Máme se řídit svými pociti a nebo zdravým rozumem? Co když váš rozum křičí ne ale vaše srdce ano?

Ať už se jedná o vztahy soukromé, nebo ty pracovní. Je to jako sázka do loterie. Můžeme přijít o nějakou tu trochu ale i o všechno. Na druhou stranu můžeme něco málo získat, či dokonce vyhrát celý jackpot. To vše už je ale jen a jen na nás, záleží vždy jen na tom, co chcete a jak moc si za tím půjdete. Nezáleží jaké máte zkušenosti, znalosti, nebo cokoli jiného, záleží jen na tom co jste pro to ochotni udělat.

Je jedno co nám poradí známí, kolega, nebo přítel či přítelkyně. Na otázku zda riskovat či ne si vždy musíme odpovědět sami sobě
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama