Práce na call centru aneb jak se pořádně vytočit.

24. května 2017 v 15:46 | M. |  Myšlenky
Je zvláštní, že občas jsou dny, kdy nás absolutně nic nerozhodí. I když třeba zaspíme, zakopneme na schodech, polijeme se kafem a na to potkáme řidiče, který bez půllitrů na očích nemůže vidět snad ani volant. No a i přesto se dál usmíváme a přecházíme to. Kdež to jindy nás vytočí jen hloupý dotaz někoho z kolegů nebo zákazníků. Ona absolutně zbytečná otázka, díky které se nepřestáváme udivovat, že lidstvo stále existuje.

Je to přesně ten typ otázky, kdy se vám na moment zastaví svět, vy se se zkřiveným obličejem díváte na onu osobu/, případně na monitor/telefon nebo jiné zařízení a v duchu doufáte, že ta otázka nebyla myšlena vážně a byl to jen hloupý pokus o vtip.
Inu musím vás zklamat, nebyl to vtip.Ta naprosto inteligencí neposkvrněná osoba to ale myslí zcela vážně a nechápe proč vám vylézá žíla na čele.

No A o tomhle je práce na call centu.

Myslím, že hloupost lidí, je přesně ta chvíle, kdy musí rupnout nervy snad každému.
Jeden čas, když jsem pracovala na call centru, jsem měla problém s pochopením ostatních. (nebudu jmenovat firmu ale nejednalo se o žádné volání lidem s tím že jim nabízíte šunty ale pracovala jsem na zákaznické lince, kam volali lidé s různými dotazy) Dalo se po chvilce zvyknout na to, že volali děti a ptali se kde je nástupiště 9 a ¾, jak velká mám prsa a jiné hlouposti. Na tyto dotazy si zvyknete téměř ihned ale na co jsem si nedokázala ani po roce zvyknout byla hloupost lidí.


Dokonce si myslím, že čím hloupější, tím arogantnější byli. Protože když vám na žádost o vyhláškování řekne zákazník F jako Fčela a myslí to vážně nebo když zazvonil telefon a ozvalo se " najděte mi firmu která začíná na S a je sídlem v Praze", chvilku nechápete, co po vás chtějí. Moje odpověď na tento dotaz byl takový, že firem na S je opravdu spousta, počínaje nejznámější sazkou, siemens apod. A tak bych potřebovala vědět alespoň část prahy, ulici kde je nebo případně čím se firma zabývá aby se nám to lépe hledalo, byla pro onoho zákazníka naprostým vrcholem chování co jsem si mohla dovolit. "kdybych to věděl tak sem ku**a nevolám, takže vy jste jako tak tupá že to nedokážete najít? Můj syn by to našel na googlu do 3 minut." V duchu si samozřejmě v tu chvíli říkáte něco o cestě do zadních partií a o tom ať se teda poradí se synem na googlu, ale bohužel je to zákazník a tak k němu musíte i přistupovat.

Po několika minutách jeho nadávek, urážek a odkazování se na nasprosté nesmysli, jako je ochrana práv, že to podá k soudu nebo hlášek nad kterými se později zasmějete, například když vám řekne že jste komunistická svině ( nevím jak vy ale já jsem komunisty ani nezažila) jste se k ničemu samozřejmě nedopracovali, i přesto jste se s tím zákazníkem rozloučili a popřáli mu hezký den, no ale pak si jdete na hodnocení hovoru od vašeho "šéfa" a ten vám řekne, že si za ty nadávky můžete sám/sama a ještě vám strhne peníze za to, že jste špatně zaklasifikovali onen hovor.


No to vás vytočí do takových výšin, že nejen v dlani zlámete hromadu prospisek, tužek a všeho co vám přijde od cesty ale někdy se vám bude chtít vzteky brečet.
To je přesně ten pocit, kdy máte chuť zakřičet ať už jde váš šéf také do patřičných zadních partií protože vy samozřejmě víte, že on by nedokázal s tím zákazníkem mluvit ani z poloviny jako vy a nesnažil by se hovor i přes řev nadávek směřovat k původnímu dotazu. No ale do jsou pouze vaše pocity, můžete mít klidně mžitky před očima a můžete se proměnit v běsnící zvíře jako hulk ale váš šéf bude v pohodě.. On přeci bere trojnásob platu za to, že vám neporadí, nepomůže a do práce přijde déle než vy a odejde dřív. ( řeči o vzdělání nechme stranou, mnohdy měl operátor vyšší vzdělání než team leader) Ale tak už to na cc chodí. Vy se budete v křečích rozčilovat, po nocích nespat a žít v neustálém stresu z toho co, se zase stane a kdo po vás bude řvát tentokrát. No nikdo to nezmění dokud nezahodíte sluchátka a nepodepíšete výpověď

Samozřejmě ta práce má i svá pozitiva, k tomu sakra nízkému platu dostanete týden dovolené navíc( který si samozřejmě nebudete moct ani vybrat, protože když se na call centru nebude stíhat, nikdo vám jí nedá a když už ano tak telefon se vám nezastaví jen aby vás uhnali zpět do práce.) Ale k tomu všemu získáte i bolavá záda z těh nejlevnějších židlí, k čemu navazuje samozřejmě i bolest krku, hlavy, očí a po čase i karpálů. Ale to není zdaleka vše, k tomu všemu vám po x letech ve firmě přidají celých 500,- které vám patřičně zdaní, no není to skvělé? Já myslím že určitě.


A teď vážně. Jediné pozitivum co jsem za chvíli strávenou tam poznala, byl kolektiv. Banda psychopatů, co vás má vlastně ve skrytu duše ráda, je pro každou špatnost a když má možnost, zajde s vámi na nějaký drink a společně s vámi upustí páru a odvalí tak trochu toho stresu.
Takže kdyby jste náhodou někdo uvažoval o této práci, upřímně vás lituji a radím: Nedělejte to! Kariéru na tom nepostavíte a nic dobrého z toho nevzejde.
Já to odnesla pochroumaným žaludkem z nervů a názorem, že už mě lidská hloupost nemůže ničím překvapit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 24. května 2017 v 16:05 | Reagovat

*Je tato země ještě objektivně vůbec naše? Tato země není naše, protože tato země patří bohatým cizincům, co si jí koupili a my jsme zde jenom levnou pracovní silou, která musí bohatým cizincům otrocky sloužit, za ubohé mzdy. Většina cizinců co vlastní naši zemi žije v bohaté Evropě, pouze minimum jich žije mimo bohatou Evropu. Občas je zde mediálně řečeno, že přeci nezáleží na tom, že nám zde nic už nepatří, a že důležité je nejvíce to, že ekonomika zde roste.
Nedávno jsem slyšel, že jsme byli zařazení statisticky mezi zaostalé rozvojové země, takže ono s tím růstem naší ekonomiky, to bude asi o něčem jiném! Zisky zde rostou bohatým cizincům a tyto zisky logicky mizí rychle do ciziny, nebo rovnou do daňového ráje. Je tento systém nazývám ekonomické utahování šroubů, to že občas nějaký ten lidský šroubek praskne, díky velikému ekonomickému utažení to bohatým cizincům nevadí, v zásobě je zde mnoho náhradních šroubků, co nahradí okamžitě prasklý šroubek, který pracoval zde za 11 000 Kč hrubého.
Jeden ekonom se pokusil spočítat, jak se žije u nás člověku která má v Praze plat 11 000 Kč hrubého, ten ekonom zjistil, že takový člověk musí být jistě mamánkem, kterého rodiče živí, oblékají, dávají mu zadarmo bydlení, jeho mzda je pro toho člověka kapesné, které on použije na nákup základních potřeb. Ten kdo nemá možnost být zaopatřeným mamánkem, ten nemůže v Praze existovat za 11 000 Kč hrubého, protože se dostane okamžitě do dluhové pasti, a skončí tak jistě jako bezdomovec.
Nedávno došlo o obrovské imigraci mohamedánů z jihu do EU a naše ekonomicky zaostalá republika byla pro mohamedány jenom tranzitní zemí, na cestě do Německa, nebo do jiných podobných EU zemí, kde se lidem dobře ekonomicky žije. Navrhuji změnu názvu našeho státu na Kocourkov, pokud si přečtete tuto pohádkovou knihu, tak vám dojde, že ona kniha je o tom, jako to zde dneska ekonomicky a politicky objektivně vypadá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama