Srpen 2017

Proč nás oddělují věci, které měli sloužit k spojování?

18. srpna 2017 v 15:08 | M. |  Myšlenky
Stává se, že se pár pohádá jen kvůli tomu, že je jeho polovička neustále na telefonu. Ať už si s někým dopisuje, projíždí příspěvky ostatních nebo sleduje videa, věc která měla lidi spojovat je spíše rozděluje.
Ale proč? Proč si píšeme s někým, kdo je x kilometrů daleko i přes to, že hned vedle nás sedí někdo s kým by jsme se mohli bavit reálně?
Na internetu existuje spousta článků o tom, že dnešní generace si bere telefon i do postele. Je to pochopitelné, pokud máte na telefonu budík, stejně tak jako to má v dnešní době již většina lidí. Ale problém nastává v tu chvíli, kdy se ať už v blízkosti partnera, přátel nebo kohokoli jiného nedokážete odtrhnout od obrazovky. Je to jen pár minut, co jste kontrolovali příspěvky na facebooku, instagramu nebo něčem podobném a nic nového jste nenašli, tak proč i přes to znovu a znovu, pořád dokola načítáte stránku a prohlížíte, co kdo kam sdílel, vyfotil nebo napsal a to každou minutu kdy je to možné?.
Jak dlouho jste konkrétně vy schopni nedívat se na sociální sítě? Kontrolujete je každou chvilku, i když víte, že nic nového nenajdete, nebo patříte k těm kteří mají telefon stále tam, kam ho ráno položili? Pokud patříte k těm co ho mají neustále v ruce, věřte, že to vašemu okolí vadí. Nikdo vás neodsoudí za to, že někomu ze slušnosti odepíšete nebo pošlete fotku místa, kde právě jste ale je opravdu nutné držet ten telefon neustále v ruce? Proč jsme tak posedlí kontrolou toho, čím se zrovna on nebo ona chlubí? Čekám na dobu, kdy budou lidi sdílet i to že měli právě sex, protože někteří lidé sdílejí ze svého soukromí s úplně cizími lidmi snad vše co mohou.
Chápu, že jste na dovolené a chcete se pochlubit přátelům. Ale je opravdu nutné každý den přidávat 20 fotografií a u každého napsat 200slov?

…Popřemýšlejte chvilku nad tím, proč tohle všechno děláte…
Leckdy svým jednáním můžete ublížit spoustě lidí a přitom o tom nemít nejmenší tušení. Začíná to větou "na co tam pořád koukáš?" a nejednou končí "tak se seber a jdi" někomu to může přijít jako hloupost ale dokážete si představit kolik vztahů zkrachovalo jen na tom, že si partner všímal více telefonu než své partnerky? Ať už to bylo nevinné prohlížení fotografií ostatních lidí nebo eroticky směřované sms, partnerce to vadilo a na její upozornění že ona je vedle vás jste nedbal, No přišla chvíle, kdy už toho měla dost.. Měla dost toho věčného počkej, jen to dopíšu nebo, jen se podívám na tohle a dokoukám tamto a tak se cítila, jako by byla až na druhém místě.

Nedělají to muži ale dost často i ženy a ve vztahu to opravdu nedělá dobrotu. Takže ať už v tom milostném nebo přátelském životě, nechávejte mobil stranou. Leckdy můžete přehlédnout důležitější věci, než je fotografie kolegyně z dovolené.